Chceli by sme fotky, no nie sme fotogenickí – čo s nami?
Pracovala som už s mnohými pármi či jednotlivcami, ktorí sa pred fotoaparátom necítili najpríjemnejšie (ak sa mám priznať, i ja sa lepšie cítim za foťákom ako pred ním 🙂 ). Nemusíte mať však strach. Moje fotenia prebiehajú uvoľnene, veľmi rada fotím momentky a fotky, ktoré nie sú veľmi strojené. Inak povedané, spravíme si prechádzku, porozprávame sa, povtipkujeme a ja popritom budem cvakať, čo sa práve deje. Samozrejme vás však viem aj usmerniť, aké pózy môžete skúsiť, aby ste mali na fotkách zachytenú čo najkrajšiu spomienku.

Za aký dlhý čas budeme mať naše fotky?
To záleží od typu fotenia. Vždy však posielam ukážku fotiek už do štyroch dní. Všetky svadobné fotografie dostanete do 5 týždňov, fotky z rodinných, tehotenských fotení, fotení páru či udalosti budete mať za 2 týždne a fotky jednotlivca už do jedného týždňa.

Je možné dostať neupravené (prípadne všetky nevytriedené) fotografie?
Neupravené fotky väčšinou nie sú použiteľné ani nijako reprezentatívne – ide o surový materiál. Neupravené fotografie neodovzdávam, pretože odfotená fotka je len polovica mojej práce. Fotografia je dokončená postprocesom, ktorý je rovnako dôležitý. 🙂

Je možné zmeniť štýl úpravy po obdržaní fotiek?
Pri posielaní ukážky fotiek vás vždy vyzvem, aby ste mi vyjadrili názor k danej úprave – teraz je čas na zmeny: ak sa vám niečo nepáči alebo ste si úpravu predstavovali inak, kľudne mi dajte vedieť. Po odovzdaní všetkých fotiek však už nie je možné meniť štýl úpravy.

Prečo je svadobný fotograf taký drahý?
Svadba nie je lacná záležitosť a ja ako fotografka vám samozrejme nechcem priťažovať situáciu. No svoju prácu si vážim a tak som pochopila, že musí byť aj adekvátne ohodnotená. Čo všetko sa však skrýva za mojou prácou? Nie sú to len hodiny, ktoré strávim s vami na svadbe a cestou k vám a od vás. Sú to aj hodiny, ktoré neskôr trávim doma za počítačom pri triedení, úprave a príprave fotiek na odovzdanie. Taktiež si málokto uvedomuje, že v cene za fotografie je aj moje šesťročné štúdium na VŠ, niekoľkoročné skúsenosti či veľmi drahá profesionálna technika, ktorú pri fotení a úprave fotiek používam, aby ste dostali čo najlepší výsledok. 🙂